Jak si vybrat pračku?

Velikost textu: A A A

Jak si vybrat pračku?

Ilustrační foto

Ta tam jsou časy, kdy jsme nepotřebovali pračku a prali vše v ruce. Dnes si můžeme vybírat z mnoha variant. Která je pro nás ta nejvhodnější a hodí se právě do naší koupelny?

Důležitým kritériem pro výběr je určitě úspora vody a elektrické energie. Pračky mají různé programy a různé výkony, často také samozřejmě vybíráme i podle ceny a na základě našich možností. Pračka musí také pochopitelně velikostně odpovídat místu v naší koupelně nebo případně předsíni či kuchyni, záleží na tom, kde je nejvhodnější v našem bytě či domku pračku umístit. Poblíž musí být zásuvka, nějaké natahování prodlužovací šňůry opravdu nemá smysl. Nutností je také zajištění přítoku a odtoku vody.

Někdy se může po rekonstrukci koupelny stát, že na místě, které jsme si vyhradili pro pračku nám naše stará pračka příliš neposlouží, když nedokážeme otevřít její spodní dvířka, poněvadž nám překáží nově vybudovaná rohová vana. V takových případech je velice praktické pořídit si pračku s horním plněním.

K dispozici bychom vždy měli mít několik pracích programů, běžně stačí prát na 40°, u silně zašpiněného prádla pak můžeme použít předpírku a nejlépe 60°, záleží však také na materiálu. Pračka by měla mít i nabídku vyvářky nebo praní až na 80°C, což bychom měli používat u ručníků, plen, utěrek nebo při praní ložního prádla. Pračka by i při maximálních otáčkách při ždímání neměla skákat. Horní plocha pračky není určena k odkládání věcí nebo sezení. Někdy pračka obsahuje i funkci sušení prádla, což může být výhodou.

Při koupi se rozhodujeme i na základě celkového objemu bubnu. Pokud si chceme sami prát například deku nadměrné velikosti, kterou bychom jinak museli zanést do čistírny, určitě se větší buben vyplatí.

Kam pračku umístit, může být leckdy oříškem. Můžeme ji i dobře schovat do uzavíratelné skříňky, například do kuchyňské linky nebo ji umístit na verandu, pokud místo splňuje požadavky na přívod vody, elektrické energie a odtok odpadu.
 

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Vyhledávání firem

Zaměření
Lokalita
Typ firmy:

Souvisejíci firmy

Štítky: elektro

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Dětský pokoj
Jak zařídit studentský pokoj

Studentský pokoj se s pokojíkem školáka nedá srovnávat. Je potřeba ho přizpůsobit nejen zvýšeným studijním nároků, ale také…

Interiéry a elektro
Jaké jsou výhody a nevýhody LCD, LED a plasmových televizí

Vybrat si novou televizi není v dnešní době jednoduché. Tedy ne že by nebyl dostatečný výběr. Ale právě obrovské množství…

Interiéry a elektro
Domácí pekárna nejen pro vlastní domácí chléb!

Máte chuť na čerstvý domácí chléb nebo držíte bezlepkovou dietu a jste nuceni si péct vlastní chleba sami? V obou případech…

Kuchyně a jídelna
Jak si vybrat digestoř

Digestoř – jednoduché, leč zázračné zařízení, které dokáže zpříjemnit práci v kuchyni. Právě výpary a pachy jsou při…

Interiéry a elektro
Jak ušetřit za elektřinu?

 Stoupající účty za elektřinu trápí snad každého spotřebitele, přitom cesta k úsporám je poměrně jednoduchá. Pokud…

Interiéry a elektro
Tipy na moderní ovladače pro chytrou domácnost 1/2

 Fibaro NodOn Octan Remote Pokud něčím zaujme už na první pohled, tak je to rozhodně jeho skutečně unikátní design.…

Interiéry a elektro
Tipy na moderní ovladače pro chytrou domácnost 2/2

 Spin Remote - chytrý ovladač Stačí ho položit na stůl nebo kamkoliv jinam a bude vypadat jako jedinečný doplněk interiéru.…

Interiéry a elektro
Jaké zásuvky dnes frčí 2/2

 Zásuvka s krytemModerní zásuvky, které se také často využívají, jsou ty s krytem vhodné je to v domácnostech,…

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt