Jaké jsou výhody a nevýhody LCD, LED a plasmových televizí

Velikost textu: A A A

Jaké jsou výhody a nevýhody LCD, LED a plasmových televizí

Ilustrační foto

Vybrat si novou televizi není v dnešní době jednoduché. Tedy ne že by nebyl dostatečný výběr. Ale právě obrovské množství technických vymožeností rozhodnutí komplikuje. Navíc jsou na trhu různé druhy obrazovek. Zkusíme vám poradit, podle čeho se rozhodovat.

LCD televize
Pokud milujete zářivé barvy, nižší spotřebu energie a plochý obraz, který je bez zkreslení, je LCD jasná volba. Dalším plusem je jejich váha, která není příliš velká a zejména u velkých úhlopříček umožňuje snažší manipulaci. Velkou roli to hraje také při stále více oblíbeném montování televizí na zeď. Nevýhodou jsou delší odezvy, horší sledování televize z úhlu a také slabší zobrazování černé barvy.

LED televize
LED televize je v podstatě LCD televize s LED podsvícením. Díky němu má vyšší dynamický kontrast a nulový únik světla. Navíc snižuje i spotřebu eletrické energie a prodlužuje životnost televize. Tedy mělo by to tak být podle tvrzení výrobců. Rizikem je možnost přesvětlení a znovu horší pozorovací úhly.

Plasmová televize
Tyto televize mají jasnější obraz. Dobře zobrazují černou barvu a nejsou zde problémy s pozorovacími úhly. Dobrá je i doba odezvy. Naopak problematické může být vyvážení barev a vyšší spotřeba.

Na zkušenosti s různými výrobci jsme se zeptali členů naší redakce a také známých. Nejčastěji se v jejich domovech vyskytuje televize Samsung bez větších výhrad. Tento jihokorejský výrobce se opravdu rychle vyšvihnul mezi špičku. Na druhém místě se umístila televize Philips. Tradiční výrobce televizí si prostě drží kvalitu.

Jak tedy vidíte, někdo preferuje tradiční výrobce, jiný o něco novější, pokud se tak vůbec dá o Samsungu hovořit. Každopádně i zde platí, že značka je důležitá pro spokojenost televizního diváka.

 

Placený reklamní článek

zdroj:
Autor/zdroj fotografie: Pavel Hanzal

Vyhledávání firem

Zaměření
Lokalita
Typ firmy:

Štítky: elektro

Diskuze k článku: 0 příspěvků

Pro přispívání do diskuse musíte být přihlášen/a.

Můžete si také přečíst

Dětský pokoj
Jak zařídit studentský pokoj

Studentský pokoj se s pokojíkem školáka nedá srovnávat. Je potřeba ho přizpůsobit nejen zvýšeným studijním nároků, ale také…

Interiéry a elektro
Jak si vybrat pračku?

Ta tam jsou časy, kdy jsme nepotřebovali pračku a prali vše v ruce. Dnes si můžeme vybírat z mnoha variant. Která je pro…

Interiéry a elektro
Domácí pekárna nejen pro vlastní domácí chléb!

Máte chuť na čerstvý domácí chléb nebo držíte bezlepkovou dietu a jste nuceni si péct vlastní chleba sami? V obou případech…

Kuchyně a jídelna
Jak si vybrat digestoř

Digestoř – jednoduché, leč zázračné zařízení, které dokáže zpříjemnit práci v kuchyni. Právě výpary a pachy jsou při…

Interiéry a elektro
Jak ušetřit za elektřinu?

 Stoupající účty za elektřinu trápí snad každého spotřebitele, přitom cesta k úsporám je poměrně jednoduchá. Pokud…

Interiéry a elektro
Tipy na moderní ovladače pro chytrou domácnost 1/2

 Fibaro NodOn Octan Remote Pokud něčím zaujme už na první pohled, tak je to rozhodně jeho skutečně unikátní design.…

Interiéry a elektro
Tipy na moderní ovladače pro chytrou domácnost 2/2

 Spin Remote - chytrý ovladač Stačí ho položit na stůl nebo kamkoliv jinam a bude vypadat jako jedinečný doplněk interiéru.…

Interiéry a elektro
Jaké zásuvky dnes frčí 2/2

 Zásuvka s krytemModerní zásuvky, které se také často využívají, jsou ty s krytem vhodné je to v domácnostech,…

RSS | Reklama | Podmínky | Kontakt